DZIEŃ KROPKI

W ramach International Dot Day nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują działania, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować.

Motywem przewodnim tych działań jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, matematyczne łamigłówki i wiele innych.

Inspiracją do obchodzenia tego święta stała się książka Petera H. Reynoldsa pt. “Kropka”. Przedstawia ona historię dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości. To właśnie kropka pozwala Vashati uwierzyć w siebie.

Nasze przedszkolaki, będą obchodziły DZIEŃ KROPKI 15 września (środa). Prosimy aby tego dnia dzieci ubrały się z akcentem kropkowym (elementy ubrania, dodatki)