Jesień – propozycje do zajęć w domu

W związku z objęciem kwarantanną naszej grupy musimy pozostać w domu. Aby ten trudny dla nas czas spędzić choć odrobinę przyjemniej będziemy zamieszczać propozycje zajęć, zabaw, które dzieci mogą wykonywać w domu. Tematem przewodnim będzie jesień. Oto wybrane propozycje na pierwszy dzień.

1. Przypomnijcie sobie i wymieńcie oznaki świadczące o tym, że jest już albo nadchodzi jesień.

Jesienią z drzew spadają kolorowe liście, a dlaczego zmieniają one kolor z zielonego podpowie wam film https://www.youtube.com/watch?v=jBpVLrsm3xc

2. Jeżeli macie w domu jakieś zasuszone liście możecie je odkalkować podkładając pod kartkę ksero i pociągając świecową kredką po kartce. Taki listek można później wyciąć, a gdy będziecie mieli ich kilka w różnych kolorach i kształtach możecie ponaklejać je na kartkę tworząc jesienny bukiet.

Jeżeli nie macie zasuszonych liści to nic straconego można takie liście narysować, pokolorować, wyciać i gotowe.

3. Kto ma ochotę na więcej ćwiczeń może w miarę możliwości wydrukować sobie karty pracy do ćwiczeń grafomotorycznych, a znajdziecie je tutaj https://eduzabawy.com/karty_pracy/grafomotoryka/jesien/

4. A jeżeli macie ochotę „powędrować” ze skrzatem Borówką zapraszam na bajkę „Wędrówki skrzata Borówki. Park” https://www.youtube.com/watch?v=UvTKnuf9bcE

Bardzo prosimy aby w miarę możliwości efekty prac dzieci lub dziecko przy pracy w formie zdjęć przesłać na naszą grupową pocztę elektroniczną grupa5_ps65@wp.pl. Można będzie również przynieść robione przez dzieci prace już po powrocie do przedszkola.

dziękujemy