Liczymy

Witajcie przedszkolaki, na początek proponujemy dwie zabawy ruchowe do wyboru:

1. Zabawa ruchowa: „Poruszanie się pod dyktando”

idź do przodu cztery kroki i zrób w miejscu dwa podskoki

teraz w lewo kroków pięć, przysiad, podskok, ściśnij pięść

idź do tyłu cztery kroki i zrób w miejscu trzy podskoki

teraz w prawo kroki dwa – i od nowa tralala

2. Poranna rozgrzewka „Zakręć i baw się z nami https://wordwall.net/embed/238bf1dd2c954c73a5337fb7f8189fa1?themeId=52&templateId=8

  1. Przygotujcie teraz klocki, kasztany lub jakieś inne liczmany, które wykorzystywać będziecie do liczenia. Zróbcie również kartoniki – małe karteczki, na których sami lub z pomocą rodziców napiszcie cyfry od 1 do 6 (może być jeden zestaw dla Was drugi dla rodziców) oraz kostkę do gry (z oczkami)

A teraz do zabawy: rzućcie kostką, policzcie ilość wylosowanych oczek, ułóżcie swoje liczmany, tak jak ułożone są kropki na kostce i „podpiszcie” odpowiednim kartonikiem z cyfrą.

Gdy już uda Wam się ułożyć oczka ze wszystkich boków kostki ułóżcie cyfry od najmniejszej do największej, a potem odwrtonie.

Można się również pobawić w liczenie tak: wylosuj kartonik z cyfrą i ułóż tyle liczmanów ile ona wskazuje albo ułóż dowolną ilość liczmanów i dopasuj cyfrę.

Jeżeli macie ochotę możecie zwiększyć kartoniki z cyframi do 10. Zamiast kartoników cyfry możecie zapisać markerem na nakrętce od butelki po wodzie. Cyfry można napisać odręcznie albo na komputerze – w ten sposób też utrwalacie i kojarzycie liczbę z jej zapisem graficznym.

Będąc w przedszkolu pisaliscie cyfrę 3 a kolejna to będzie ….. 4.

W kolejnym linku znajdziecie kartę pracy do pisania cyfry 4 po śladzie https://eduzabawy.com/nauka-pisania/cyfry/cyfra-4/nauka-pisania-po-sladzie/

4. A teraz spróbujcie odgadnąć:

Kot ma 4 ……

Stół ma 4 ………

Guzik może mieć 4 …….

Kwadrta ma 4 ……..

Chustka ma 4 ………

Gdzie jeszcze znajdziemy czegoś po 4? macie jeszcze jakieś propozycje?

5. Tutaj z kolei znajdziecie krótki filmik o liczeniu https://www.youtube.com/watch?v=orXSa76cFRw

Dziękujemy Oli i Anastazji oraz ich Rodzicom za zdjęcia na naszej poczcie 🙂

Udanej zabawy i miłego dnia