Pierwsza wizyta w Książnicy Podlaskiej.

Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Tematem spotkania było Przedszkolak w bibliotece- pierwszy kontakt z książką- prezentacja księgozbiorów oraz zasad poszanowania książek. Dzieci zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dowiedziały się , co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować . Spotkanie w bibliotece nie mogło obyć się bez głośnego czytania. Pani bibliotekarka przeczytała książkę pt. “Potwory książkowe”. Przedszkolaki dowiedziały się co możemy robić z książką oraz czego z książką nie robimy. Na koniec spotkania wykonały zakładkę do ulubionej książki.