Przygotowania do apelu

Przygotowujemy się do apelu z okazji 11 Listopada – Dnia Niepodległości, który odbędzie się w naszym przedszkolu dnia 10 listopada. Tego dnia dzieci ubierają się na galowo i o godzinie 11.11 (w ramach akcji Szkoła Pamięta) na apelu odśpiewają Hymn Polski, przygotowane w grupach wybrane pieśni patriotyczne, wyrecytują “Katechizm dziecka polskiego” i zaśpiewają piosenkę “Piękna nasza Polska cała” (udział w ogólnopolskim programie Piękna nasza Polska cała). Poniżej zamieszczamy zdjęcia z próby oraz tekst piosenki “Piękna nasza….” oraz pieśni “Wojenko, wojenko” do utrwalania w domu. Prosimy też w miarę możliwości o utrwalanie z dziećmi słów Hymnu Polski.

WOJENKO, WOJENKO

1. Wojenko, wojenko cóżeś ty za pani

że za tobą idą, że za tobą idą chłopcy malowani /2x

2. Chłopcy malowani, sami wybierani

wojenko, wojenko, wojenko, wojenko cóżeś ty za pani /2x

3.Wojenko, wojenko jakaś ty szalona

kogoż ty pokochasz, kogoż ty pokochasz jeśli nie leguna /2x

4. Jeśli nie leguna, jeśli nie piechura

a za tobą idzie, a za tobą idzie dzielnych chłopców chmura /2x

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

ref: piękna nasza Polska cała

dumna, wolna, dobra jak mama

kocham cię Polsko, tyś mą Ojczyzną tak bardzo sercu bliską/2x

1. Tu Fryderyka płynie muzyka

fale Bałtyku tańczą walczyka

wysokie góry witają chmury czekają na nas Mazury

2. Tu Orzeł Biały chroni kraj caly

tu mieszka polski naród wspaniały

tu każdy Polak nie tylko w święta o bohaterach pamięta/2x

3. Tu szczerze kazdy przedszkolak powie

ziemia nad Wisłą – Polską się zowie

chabry i maki pod jasnym niebem pachną wolnością i chlebem