KOLEJNA WIZYTA W KSIĄŻNICY PODLASKIEJ

Podczas kolejnej wizyty w Książnicy Podlaskiej mieliśmy przyjemność uczestniczenia w spotkaniu autorskim z pisarką dziecięcą, autorką wielu książek o uwielbianej przez czytelników Basi, Panią Zofią Stanecką. Podczas spotkania Pani Zofia opowiedziała dzieciom jak wygląda praca pisarza oraz skąd się biorą pomysły na napisanie nowych książek. Autorka przybliżyła również przedszkolakom jak powstaje książka i jak wiele osób pracuje nad ostatecznym jej kształtem. Po wysłuchaniu fragmentu książki każde dziecko mogło sprawdzić się w roli ilustratora i ocenić czy to jest łatwe czy trudne zadanie. Pani Zofia dzielnie odpowiadała na liczne i czasem zaskakujące pytania ciekawskich przedszkolaków. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała i magiczna atmosfera, a na zakończenie chętne dzieci otrzymały autograf ulubionej pisarki.