Archiwa: Clasess

Koło muzyczne “Małe Podlasiaki” prowadzę w Przedszkolu Samorządowym od prawie 20 lat. Na zajęciach pod moim kierunkiem dzieci rozwijają własne zainteresowania, słuch muzyczny, poczucie rytmu.

Praca w zespole wpływa pozytywnie na budowanie więzi oraz prawidłowych postaw społecznych. Ważne jest, aby to przez muzykę poznawały tradycje, kulturę Podlasia wzbogaconą o muzykę, tańce także mniejszości narodowych zamieszkujących nasz region.

Mam nadzieję, że zajęcia w kole muzycznym uatrakcyjnią pobyt dziecka w przedszkolu. Chciałabym aby dzieci przez prezentację programu na uroczystościach dostrzegały efekty swoich wysiłków i czerpały z nich pozytywną motywację, satysfakcję.

Powodzenia! 🙂

Prowadząca koło muzyczne “Małe Podlasiaki”

mgr Elżbieta Cioch

Case Overview

It’s always my goal to help foster these moments by presenting students with meaningful materials and information, encouraging them to ask questions and creating an environment of trust and respect. Sometimes, I can’t help contemplating what their future will look like and who they’ll become – and then sometimes they just show me. Suddenly you get a glimpse, and the future looks magnificent Meal is very essential part of human body , but is is very important and highly recommended healthy meal for children , we are here to take care .!

Education games

As a preschool teacher, I often find myself bearing witness to incredible moments of discovery. It’s always my goal to help foster these moments by presenting students.

Benefits of Service

Meal is very essential part of human body , but is is very important and highly recommended healthy meal for children.