Grupa V

mgr Jolanta Linczuk

mgr Ewa Strzałka

Dzień Pluszowego Misia

W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci przyszły ubrane w stroje przypominające misie. Wykonaliśmy pracę plastyczną oraz bawiliśmy się w zabawy z misiem. Dzieci otrzymały medale i dyplomy – jestem przyjacielem misiów. W seansie filmowym – W STARYM KINIE – dzieci obejrzały bajki ,,Miś Uszatek” , ,,Miś Coralgol”. Oglądanie umilał spożywany popcorn.To była […]

Wycieczka do teatru

W środę wybraliśmy się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt “Kaszalot”. Każdy pragnie być “czyjś”. Także Kaszalot pragnął do kogoś należeć, być członkiem rodziny, mieć kogoś komu by na nim zależało więc wyruszył na poszukiwania tego “kogoś”. Towarzyszyła mu pchła. Niestety wędrówka pokazała, że ani kaszaloty, ani lisy, ani kasztany nie są jego bliskimi. […]

Dzień mody patriotycznej

Dziś wśród starszaków wyraźnie dominował kolor czerwony. Same dzieci stwierdziły, że dlatego to moda patriotyczna, bo prezentowany ubiór był w barwach naszej flagi narodowej. Oto jak prezentowały się modelki i modele z grupy V.

Urodziny Maksa

Dziś swoje urodziny w grupie świętował Maksymilian. Maks 100 lat!!!!!

Kolejna wizyta w książnicy

10 listopada udaliśmy się na kolejną wizytę do Książnicy Podlaskiej. Tym razem tematem zajęć bibliotecznych było nasze miasto – Białystok. Najpierw dzieci obejrzały prezentację o zabytkach z entuzjazmem rozpoznając miejsca w których były, widziały. Następnie pokolorowały obrazki z budynkami, postaciami, “znakami” wiążącymi się z Białymstokiem. Po wycięciu swoich prac wykonały wspólny plakat.

Apel z okazji Dnia Niepodległości

10 listopada dzieci wzięły udział w apelu upamiętniającym Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pięknie odśpiewały Hymn Polski, wspólnie z zebranymi grupami wyrecytowały “Katechizm dziecka polskiego” oraz odśpiewały przygotowaną pieśń patriotyczną “Wojenko, wojenko”. Uroczystość była dostojna i wzruszająca.

Na zajęciach koła regionalnego poznajemy legendę o Białymstoku

Podczas zajęć koła regionalnego dzieci poznały legendę o założeniu miasta – Białystok. Mogły odnaźć i zaznaczyć na mapie Polski swoje miasto oraz poznały i wykonały herb Białegostoku.

Święto Niepodległości - poznajemy symbole narodowe

W związku z obchodami Święta Niepodległości – 11 listopada dzieci na zajęciach plastycznych kolorowały godło Polski , mapę Polski i jej regiony oraz wykonały kotyliony na jutrzejszą uroczystość. Podczas zabawy dzieci układały z puzzli mapę Polski.

Dzień bajek i misie

Dzień bajek zaakcentowaliśmy w grupie krótką rozmową na temat bajek typu Czerwony Kapturek, Calineczka, Kot w butach. Następnie dzieci malowały farbami obrazek z wybranej bajki. Dzieci, które przygotowały prace na konkurs z okazji Dnia Pluszowego Misia zaprezentowały swoje konkursowe prace.

Spotkanie z żołnierzami

W piątek dzięki uprzejmości taty Krzysia z grup VI wzięliśmy udział w spotkaniu z żołnierzami, które miało miejsce w grupie VI. Dzieci miały możliwość zadania pytań żołnierzom, potrzymać, a chętni przymierzyć hełm żołnierski i maskę przeciwgazową. Inna atrakcją spotkania była możliwość położenia się w żołnierskim śpiworze oraz pomalowania się farbami maskującymi. Na pamiątkę spotkania dzieci […]